www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz
Aktualności

Tablica sołecka na ul. Batorego w Topolinie

Email Drukuj PDF

Kilka dni temu, przy ul. Batorego w miejscowości Topolin, ustanowiono tablicę sołecką, na której zamieszczać można istotne dla mieszkańców wiadomości.

Strefy zamieszania w sołectwie Topolin, przypadają na dwie wzajemnie oddalone od siebie ul. Chrobrego i Batorego. Dotychczas tablica sołecka zamontowana była przy ul.Chrobrego, mieszkańcy ul. Batorego natomiast takiej tablicy nie posiadali, w związku z czym mieli utrudniony dostęp do bieżących informacji.

Odpowiadając na postulaty  dotyczące potrzeby montażu takiej tablicy Urząd Gminy poczynił niezbędne działania celem zamówienia i instalacji.

Tablica stanęła na początku ulicy Batorego, po lewej stronie, patrząc od drogi wojewódzkiej, ul. Jana III Sobieskiego.

 

Odpowiedź Marszałka Województwa Maz. w/s Drogi 718

Email Drukuj PDF

20 października 2016 roku otrzymaliśmy odpowiedź Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Pana Wiesława Raboszuk w sprawie naszej petycji (z dnia 29 sierpnia) dotyczącej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 718 na odcinku Borzęcin Duży – Ołtarzew – Pruszków.

Z pisma wynika, że:

- Zarząd Województwa Mazowieckiego ma świadomość trudnych warunków panujących na drodze 718;

- konieczne jest opracowywanie nowej dokumentacji projektowej rozbudowy tej drogi, która uwzględniać będzie nowe prawne wytyczne a także wnioski mieszkańców. Opracowanie takiej dokumentacji ma rozpocząć się w 2017 roku;

- w/w zadanie zapewne w listopadzie zostanie wpisane do WPF, który jest wiążącym dokumentem inwestycyjnym;

- samo wykonanie drogi (w ocenie Wicemarszałka) mogłoby rozpocząć się niezwłocznie po zaprojektowaniu i uzyskaniu pozwolenia na realizację inwestycji, choć wpływ na termin rozpoczęcia robót będą miały możliwości formalno-prawne i finansowe Województwa Mazowieckiego.

Ustalenia takie potwierdziliśmy w rozmowach telefonicznych z pracownikami Marszałka Województwa oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Osobą do kontaktu w tej sprawie ze strony Marszałka Województwa jest pani Beata Domalewska tel. 22-5979-858;

Osobą do kontaktu w tej sprawie ze strony Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jest pan Krzysztof Ismanowicz tel. 22-244-90-00 (wew. 210);

Poniżej cała treść pisma Wicemarszałka:

 

Więcej…
 

Wznawiamy działalność Portalika

Email Drukuj PDF

Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej względami technicznymi wznawiamy działalność naszego Portalika. Zaczynamy publikacją kilku tekstów, dotyczących propozycji do gminnego Budżetu Partycypacyjnego i budżetu ogólnego, piszemy o naszej petycji dotyczącej remontu Drogi Wojewódzkiej 718, ul. Jana III Sobieskiego i o postępach prac remontowych ul. Poprzecznej i Rataja. Zapraszamy!

 

Ul. Batorego w Topolinie-wniosek o utwardzenie drogi i prace nad chodnikiem

Email Drukuj PDF

W sierpniu 2016 złożono dwa wnioski do Budżetu Gminy Stare Babice na 2017 rok, dotyczące ul. Batorego w miejscowości Topolin. Pierwszy wniosek wskazywał na potrzebę utwardzenia drogi, drugi na potrzebę rozpoczęcia w 2017 roku prac w zakresie uregulowania własności gruntów pod chodnik.

Więcej…
 

Kolejna petycja dotycząca remontu Drogi Wojewódzkiej 718, ul. Jana III Sobieskiego

Email Drukuj PDF

W dniu 28 sierpnia 2016 roku wysłaliśmy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Petycję, w której kolejny raz zwracamy się z prośbą o pilną przebudowę Drogi Wojewódzkiej 718, ul. Jana III Sobieskiego, na odcinku w miejscowości Topolin.

Więcej…
 


Strona 3 z 83
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 3828
Artykułów : 504
Zakładki : 8
Odsłon : 528110

Reklama

Wybrane zdjęcia

noc2.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa