www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz
Aktualności

Malowanie bombek choinkowych - relacja

Email Drukuj PDF

Sobotni dzień, 3 grudnia 2016 roku od rana zapowiadał się wyjątkowo. Zza gęstych chmur, które od kilku dni spowijały jesienno-zimowe niebo wyjrzało słońce, ocieplając swoimi promieniami Borzęcin Duży i okolice.

Tego dnia, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym, zorganizowano coroczne malowanie bombek choinkowych, imprezę której przyświeca szczytny cel.

Od godz. 10.00, do godz. 12.00 w siedzibie Straży dzieci wraz z rodzicami mieli możliwość własnoręcznie ozdobić bombki choinkowe, które następnie sprzedawane były w Kościele (ofiara dobrowolna). Uzyskany w ten sposób dochód, przeznaczany jest na zorganizowanie paczek świątecznych dla osób objętych pomocą Caritasu parafialnego. Akcja organizowana jest wspólnie przez Księży z naszej parafii, Strażaków Ochotników, radnych oraz innych zaangażowanych uczestników życia społecznego.

Więcej…
 

Malowanie bombek choinkowych

Email Drukuj PDF

W dniu 3 grudnia 2016 roku (sobota) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym odbędzie się malowanie bombek choinkowych przez dzieci z naszej parafii. Bombki malować będziemy w godzinach od 10.00 do 12.00. W ten sposób przygotowane przez naszych najmłodszych ozdoby choinkowe będzie można zakupić w kościele. Uzyskany ze sprzedaży dochód przeznaczony zostanie na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących, objętych pomocą Caritasu parafialnego.

Dla uczestników przedsięwzięcia przygotowano słodkie niespodzianki m. in. fontannę z czekoladą.

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie z mieszkańcami 23.11.2016r.

Email Drukuj PDF

Zdjęcia: http://www.babice.waw.pl/

W dniu 23 listopada 2016 roku, o godz. 18.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym odbyło się spotkanie z mieszkańcami, w którym uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Pan Marcin Zając, Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński, przedstawiciele Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice, pracownicy Urzędu Gminy a także radni i sołtysi miejscowości Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin. Spotkanie miało na celu przedstawienie dotychczasowych działań poczynionych na przestrzeni ostatniego 1,5 roku, a także omówienie bieżących problemów, które związane są z naszymi miejscowościami.

Więcej…
 

Spotkanie z mieszkańcami

Email Drukuj PDF

W dniu 23 listopada 2016 roku (środa) o godz. 18.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miejscowości Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin.

Tematami spotkania będą m. in. inwestycje w naszych miejscowościach.

 

W spotkaniu uczestniczyć będą m. in. Wójt Gminy Stare Babice, pracownicy Urzędu Gminy i pracownicy Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice.

Na spotkanie zapraszają Radni i Sołtysi w/w miejscowości.

 

 

ul. Źródlana połączy się z ul. Trakt Królewski

Email Drukuj PDF

Na październikowej Sesji Rady Gminy Stare Babice podjęto Uchwałę w sprawie nabycia gruntów, położonych we wsi Borzęcin Mały, stanowiących działkę nr ew. 32/16 o powierzchni 0,0977 ha, z wykorzystaniem na cel publiczny, drogę wewnętrzną dojazdową. Uchwała dotyczy wykupu gruntu pod ulicę Źródlaną, która w miejscowości Borzęcin Mały łączy ul. Warszawską z ul. Trakt Królewski. Dotychczas ulica (wyłożona kostką) rozpoczynała się od ul.Warszawskiej i kończyła na wysokości Stacji Uzdatniania Wody Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice. Mieszkańcy aby dostać się do ul. Trakt Królewski, ostatni odcinek drogi musieli pokonywać po terenie polnym lub przez miejscowość Wiktorów (Gmina Leszno). Wykup potrzebnego gruntu pod drogę, pozwoli na dalsze prace w zakresie jej utwardzenia.

Więcej…
 


Strona 2 z 83
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 3828
Artykułów : 504
Zakładki : 8
Odsłon : 528117

Reklama

Wybrane zdjęcia

karate4.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa